Zobacz swoje nowe wnętrze jeszcze przed remontem! Czyli rozszerzona rzeczywistość AR w projektowaniu wnętrz

Nowoczesne technologie ułatwiają nam życie w różnych jego dziedzinach. Nie inaczej jest w przypadku branży projektowania wnętrz, w której coraz chętniej wykorzystuje się zaawansowane rozwiązania, w celu chociażby skuteczniejszego sprostania oczekiwaniom klientów. Doskonałym tego przykładem jest zastosowanie rozszerzonej rzeczywistości, czyli AR w aranżacji wnętrz. Jakie daje nam ona możliwości i kiedy jest najbardziej przydatna?

Po co nam rozszerzona rzeczywistość?

Jak można się domyślić, projektowanie wnętrz online jest ściśle związane z umiejętnością wsłuchania się w potrzeby klienta. Kolejnym etapem jest znalezienie takich rozwiązań, które będą mu odpowiadały. Trzeba jednak przyznać, że stworzone przez specjalistę projekty na ekranie komputera lub telefonu nie są w stanie do końca oddać jego wizji. Co więcej, klienci często mają problem z wyobrażeniem sobie, jak taka wizualizacja będzie faktycznie wyglądała w przestrzeni i ile zajmie miejsca. Jeśli więc w takich przypadkach zostanie zastosowana rozszerzona rzeczywistość, projektowanie wnętrz i następnie prezentowanie projektu staną się łatwiejsze.

Aranżacja wnętrz – jak działa AR?

Dzięki AR aranżacja wnętrz nabiera nowego wymiaru, zarówno dla projektanta, jak i dla samego klienta. Specjalne okulary lub urządzenia elektroniczne z odpowiednim systemem pozwalają bowiem nakładać na rzeczywiste wnętrza trójwymiarowe hologramy, w tym przypadku przedstawiające na przykład meble, płytki czy dekoracje, które proponuje zastosować projektant. Dzięki temu przebywając w aranżowanym pomieszczeniu klient może na własne oczy przekonać się, jak może ono wyglądać i zdecydować, czy taki projekt mu się podoba, czy jednak należy coś zmienić.

AR – nowa przestrzeń przed Twoimi oczami

Bez względu na to, czy wykonywane są projekty wnętrz małych mieszkań czy dużych przestrzeni, rozszerzona rzeczywistość może przyspieszyć i udoskonalić pracę nad nimi. Projektant jest w stanie idealnie rozmieścić wszystkie elementy aranżacji wnętrz w przestrzeni, a klient może niemal natychmiast zobaczyć i ocenić efekty jego pracy. Dzięki rozszerzonej rzeczywistości AR projektowanie wnętrz staje się prostsze i przyjemniejsze, oszczędzając przy tym nasz czas. Niezależnie więc, gdzie zlecamy projektowanie wnętrz: mazowieckie, małopolskie czy pomorskie, warto zastanowić się nad możliwością skorzystania z możliwości rozszerzonej rzeczywistości.

Zobacz swoje nowe wnętrze jeszcze przed remontem! Czyli rozszerzona rzeczywistość AR w projektowaniu wnętrz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry