Kategoria

Producent

Cena

Kinkiet – lampa ścienna do każdego wnętrza

Kinkiet to modne i praktyczne oświetlenie ścienne, które może funkcjonować samodzielnie lub w połączeniu z innym oświetleniem: sufitowym (lampa wisząca, żyrandol, plafon), czy podłogowym (lampa stojąca). Główną funkcją kinkietu, jak z resztą każdego rodzaju lamp, jest odpowiednie oświetlenie pomieszczenia.

Kinkiet – jak odpowiednio dobrać do wnętrza

Dobór odpowiedniego kinkietu uzależniony jest od jego przeznaczenia. Kinkiety bowiem mogą stanowić oświetlenie:

  • główne – są podstawowym źródłem oświetlenia salonu, korytarza, sypialni,
  • dekoracyjne – wówczas ich głównym zadaniem jest stworzenie niepowtarzalnego klimatu w pomieszczeniu.

Kinkiet jako główne oświetlenie

Z tą funkcję kinkietu, większość na pewno się spotkała, bowiem stosowano takie oświetlenie, jako podstawowe w wielu starszych budynkach wielorodzinnych. O ile w latach 80′ był problem z zakupem artykułów oświetleniowych, to obecnie sytuacja wygląda zupełnie odmiennie. Bardzo często mamy zbyt duży wybór, że nie wiemy na co się zdecydować. Dodatkowo, wielu producentów ma bardzo podobne produkty do tych, jakie oferuje konkurencja i z tego właśnie powodu staramy się aby produkty dostępne w naszym sklepie wyróżniały się, jak np. ten model –Adozo.

Jak odpowiednio dobrać podstawowe parametry kinkietu?

W celu doboru właściwych parametrów kinkietu musimy znać:

  • wielkość pomieszczenia,
  • rodzaj pomieszczenia (salon, sypialnia, jadalnia, korytarz, klatka schodowa, łazienka),
  • rodzaj źródeł oświetlenia jakie chcemy wykorzystać (obecnie zdecydowana większość to źródła LED).

Reszta procesu doboru jest już prosta, bowiem w tym celu stworzyliśmy kalkulator, który pomoże Państwu dobrać odpowiednie parametry oświetlenia.

Kinkiet jako oświetlenie dekoracyjne

Produkty oświetleniowe, w tym także kinkiet, charakteryzują się tym, że zupełnie inaczej prezentują się w ciągu dnia, kiedy są wyłączone, a inaczej wieczorem czy nocą.

Jak dekorować wnętrze za pomocą kinkietu?

Tu trzeba sobie zadać podstawowe pytanie, czy kinkiet ma być dekoracją:

  • w dzień,
  • w nocy,
  • zarówno w dzień jak i w nocy.

W pierwszym przypadku najczęściej klienci wybierają kinkiet, który będzie nawiązywał do stylu pomieszczenia, czy też innych produktów oświetleniowych zainstalowanych w pomieszczeniu (klasyczne, nowoczesne, galmour, itp.). Wówczas do kinkietu dobieramy takie źródła światła, które zapewnią optymalne oświetlenie pomieszczenia.

Jeżeli chcemy aby kinkiet stanowił dekorację tylko wieczorem lub w porze nocnej, należy wybrać kinkiet, który w dzień jest praktycznie niewidoczny. Przykład: biały kinkiet zamontowany na białej ścianie, w dzień jest praktycznie niezauważalny, zaś o jego istnieniu dowiadujemy się kiedy włączymy źródło oświetlenia.

Odpowiedni dobór mocy i barwy źródeł światła oraz ich kształtu pomoże stworzyć niepowtarzalny nastrój w Twoim pomieszczeniu. Korytarz, salon, pokój, kuchnia, sale restauracyjne zyskają nowego blasku. Dzięki zastosowaniu źródeł LED, możemy uzyskać energooszczędne oświetlenie oraz różnorodność kształtów, co w przypadku tradycyjnych żarówek było niemożliwe.

Kinkiet-wysoka jakość i dostępność “od ręki”

Gama produktów, którą znajdziecie Państwo w sklepie Poziom2, pozwoli znaleźć coś do każdego wnętrza.

Selekcjonujemy produkty dostępne w naszym sklepie internetowym, tak aby zapewnić ich dostępność praktycznie od ręki (2-3 dni). Tu dużą rolę odgrywa tutaj stabilność stanów magazynowych dystrybutora/producenta.

Wieloletnie doświadczenie w branży oświetleniowej oraz opinie klientów sprawiły, że wiemy jakie kinkiety są godne uwagi i warte zakupu.

Shopping Cart
Scroll to Top