Co jest ważne przy projektowaniu wnętrz małych mieszkań?

Jeśli chodzi o małe mieszkania, aranżacja tego typu przestrzeni bywa dość trudna. Warto więc zlecić to zadanie profesjonalistom, którzy mają doświadczenie w projektowaniu takich właśnie pomieszczeń o niewielkich rozmiarach. Dobrze jest też się upewnić, że zaproponowane nam rozwiązania spełniają nasze potrzeby estetyczne, ale jednocześnie są po prostu funkcjonalne i pozwolą nam czuć się komfortowo. O czym zatem należy pomyśleć podczas planowania aranżacji takich wymagających przestrzeni?

Dobór mebli i oświetlenia

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważne jest projektowanie oświetlenia w małych przestrzeniach. Niestety mamy tendencję do ograniczania jego źródeł, a przecież im więcej światła, tym większa wydaje się przestrzeń. Warto więc zadbać o różne źródła i kierunki oświetlenia, które nadadzą pomieszczeniu wielowymiarowości.

Jeśli natomiast chodzi o meble do małych pomieszczeń powinny one być maksymalnie funkcjonalne i dopasowane do możliwości danej przestrzeni. Niestety często produkty, które najbardziej się nam podobają, okazują się być zbyt duże, dlatego w takim przypadku doskonałym rozwiązaniem są bez wątpienia meble na wymiar. Zyskujemy wówczas wyposażenie dosłownie na miarę naszych potrzeb.

Meble wielofunkcyjne – stół rozkładany. Złożony wyglądem przypomina komodę.

Współpraca z doświadczonym projektantem

Należy mieć świadomość tego, że projekty wnętrz małych mieszkań rządzą się swoimi prawami. Dlatego wybierając firmę lub projektanta, który zajmie się stworzeniem przestrzeni, w której będziemy mieszkać, powinniśmy stawiać na osoby z odpowiednim doświadczeniem. Wiedza na temat najlepszych rozwiązań w tego typu pomieszczeniach, które często bywają też nieustawne, jest kluczowa w takich projektach. Jeśli więc interesuje Państwa projektowanie wnętrz mazowieckie, zachęcamy do skorzystania z naszych usług, gdyż małe mieszkania to nasza specjalność.

Trzymaj rękę na pulsie

Choć zatrudniając profesjonalistę oddajemy nasz projekt w fachowe ręce, powinniśmy mieć możliwość konsultacji wszelkich jego aspektów. Oprócz tradycyjnej wizualizacji graficznej, świetnym rozwiązaniem jest też skorzystanie z możliwości, jakie daje nam rzeczywistość rozszerzona, czyli AR. Dzięki niej aranżacja wnętrz stworzona przez projektanta jest nakładana przy pomocy specjalnych okularów lub urządzeń na rzeczywistą przestrzeń w postaci trójwymiarowego hologramu. Możemy zatem przekonać się, czy dany projekt w pełni nam odpowiada, nie tylko pod względem jego estetyki, ale również funkcjonalności.

Co jest ważne przy projektowaniu wnętrz małych mieszkań?
Przewiń do góry